Leximi i mendjes, inteligjenca artificiale jep përshkrimin e asaj që po mendoni

Mendoni se algoritmet e kërkimit të Google janë të afta për të lexuar mendjen tuaj? Kjo nuk është asgjë në krahasim me një projekt të ri hulumtimi të inteligjencës...

“Anonymous Albania” sulmon faqet zyrtare të qeverisë serbe: Shqipëri etnike!

Kanë sulmuar disa herë faqet e qeverisë shqiptare, përfshirë edhe profilin zyrtar të Kryeministrit Edi Rama në Facebook, por kësaj radhe “AnonymousAlbania” duket se kanë “qëlluar” jashtë kufijve. Grupi i...

Zuckerberg shet rreth 500 milionë dollarë aksione në Facebook

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, gjatë muajit shkurt ka shitur rreth 500 milionë dollarë aksione për të financuar investimet e tij filantropike në iniciativën Chan Zuckerberg. Kjo lëvizje tij nuk...

Facebook-u i ka të gjitha informatat për ty

Facebook-u ka informacione për ju, të cilat nuk do të donit t’i dinte, si p.sh. vendndodhja juaj në çdo kohë ose gjërat që u keni shkruar shokëve. Duke pasur parasysh...

Gjysma e kriptovalutave të vitit të kaluar kanë dështuar !!!

Rritja e madhe e bitcoin dhe valutave tjera digjitale gjatë 2017 ka çuar shumë kompani për të hyrë në këtë treg, duke shpresuar për t’u pasuruar brenda natës. Shumë...

Samsung prezanton Galaxy S9 / S9+ (VIDEO)

Samsung Galaxy S9 dhe S9+ https://youtu.be/gxXiK2jJJAk

Samsung Galaxy S9, zbulohen detaje të reja

Pak para prezantimit të modelit të ri të Samsung, detajet e mëtejshme janë zbuluar. Si pjesë e Kongresit Botëror të Mobilave , në fund të muajit, në Barcelonë edhe do...

“Balena e qiellit” në aeroportin e Athinës

Në aeroportin ndërkombëtar të Athinës është ulur të hënën avioni më i madh transportues Beluga Airbus, i mbiquajturi edhe “Balena e qiellit”, për shkak të formës dhe kapacitetit të...

Skagen vjen me orën e re në Android Wear

Prodhuesi i famshëm danez i orëve Skagen ka njoftuar sot se modeli i saj i ri i orës së mençur është tani në dispozicion në Android Wear në formën...

Mësoni se çka mund të bëni përmes Facebook Messenger ?!

Pas një përditësimi të aplikacionit të famshëm të mesazheve nga Facebook, ju duhej të keni një aplikacion shtesë të Messenger për të dërguar mesazhet brenda aplikacionit tek kontaktet tuaja. Fansat...

HTC U11 – zbret çmimin për 100$

HTC po e zbret çmimin e HTC U11 në SHBA për 100 dollarë sepse duket se pajisja është 100 dollarë jashtë rangut të rivalëve të kohës. Modeli 64GB...

Samsung zbulon ISOCELL Dual, kamerën e dyfishtë

“Kamerat e dyfishta po sjellin eksperienca të reja dhe emocionuese të fotografive në pajisjet mobile,” tha Ben K. Hur, zëvendës president i marketingut të Sistemit LSI pranë Samsung Electronics. “Zgjidhja...

ZenFone 5 nga ASUS së shpejti

Asus së shpejti do të prezantoj modelin e ri ZenFone 5. Ngjarja e Kongresit Botëror Mobil nga Asus do të mbahet në Barcelonë më 27 shkurt në orën 19.30  

Facebook bllokon monedhat virtuale

Facebook njoftoi se do të bllokojë të gjitha reklamimet që promovojnë monedhat virtuale. Përmes një komunikate zyrtare, kompania e Mark Zuckerberg thotë se mbetet e hapur si platformë promovuese ndaj...

Facebook ndryshon rregullat e privatësisë, ja çfarë do ndodhë

Rrjeti social, Facebook ka njoftuar sot, se do t’i publikojë parimet e privatësisë për herën e parë me anë të disa videove edukuese në mënyrë që t’iu ndihmojë përdoruesve...