Galaxy S9, celulari që pritet të lë në hije Iphone X

Nëse keni plan të bleni një celular të ri dhe për të jeni të gatshëm të shpenzoni, ju bëjnë me dije se kryevepra e rrëdhës Android do të dalë...

Pse Instagrami “pushtoi” mediat sociale

E mbani mend kur njerëzit u çuditën nga lajmi, se kompania Facebook, do të shpenzonte 1 miliardë dollarë mbi Instagramin? Në vitin 2012, ky aplikacion në cellular, ishte i...

“Find It On eBay” eBay mundëson kërkimin e produkteve edhe me fotografi.

E ndonjëherë ju keni një fotografi të asaj që dëshironi, por nuk e dini emrin për një stil të caktuar. E pra, tani që fotografia është e gjitha që...

“Anonymous Albania” sulmon faqet zyrtare të qeverisë serbe: Shqipëri etnike!

Kanë sulmuar disa herë faqet e qeverisë shqiptare, përfshirë edhe profilin zyrtar të Kryeministrit Edi Rama në Facebook, por kësaj radhe “AnonymousAlbania” duket se kanë “qëlluar” jashtë kufijve. Grupi i...

Motorola kthehet me MotoTab me çmim prej 299 $

Motorola ka shënuar kthimin e saj në botën e tabletëve me modelin e ri Moto Tab, karakteristikat e të cilit nuk janë edhe aq impresionuese. Pajisja përdor sistemin operativ Android...

Fortnite i bën 125 milionë lojtarë për më pak se një vit …

"Epic Games" njoftoi të mërkurën se video-loja Fortnite ka arritur shifrën e 125 milionë personave të regjistruar, në më pak se një vit nga dalja e saj në treg. Nga...

6 Truke Si te mos merrni viruse nga Wi-Fi Publike.

Kërkesa e parë që njerëzit kanë kur ulen në një bar, restorant apo qoftë edhe kur shkojnë në shtëpinë e një miku është: Më thoni pak fjalëkalimin e internetit !...

Lenovo Yoga 920

Njëra ndër pajisjet më të mira 2 në 1, është duke u bërë edhe më e mirë. "Lenovo Yoga 920" ka pësuar disa përmirësime, të cilat përfshijnë mbështetjen me...

Nokia 9 (me ekran OLED prej 5.5 inç të ndërtuar nga LG)

Sipas të dhënave, Nokia 9 ka një ekran OLED prej 5.5 inç të ndërtuar nga LG. Shpresojmë që ekrani nuk ka të njëjtat probleme si Google Pixel 2 XL,...

Zvicra me masa të reja kundër sulmeve kibernetike

Qeveria zvicerane të hënën ka publikuar një draft me rreth 100 masa të dizajnuara për të mbrojtur infrastrukturën e mangët kundër sulmeve kibernetike. Masat vullnetare përfshijnë trajnimet për staf, investim...

Vjen telefoni me kamerën 24MP për selfie

Pas V7 +, vivo ka dorëzuar versionin e telefonit të saj Clearer Selfie. Pajisja quhet vivo V7 dhe vjen me një kamerë 24 MP përpara, ekran FullView dhe vend...

Microsoft Corporation, histori e shkurtër …

Microsoft Corporation është korporatë multikombëtare e teknologjisë së kompjuterave e bazuar në Shtetet e Bashkuara që zhvillon, prodhon, licenson, dhe përkrah një numër të madh të softuereve kompjuterike. Me qendër...

Si të mbroheni nga viruset më të reja kompjuterike?

Me miliona kompjuterë janë në rrezik nga infeksioni nga një sulm virulent 'spam', që rrezikon shkatërrimin e dosjeve, nëse nuk paguani haraç me anë të bitcoin-eve. "Malware scarab" (në...

Samsung Galaxy S9: Data e lëshimit, çmimi dhe thashethemet

Samsung  ishte kompania e parë që eksperimentoi me një ekran të sheshtë si dhe karakteristika të zhbllokimit të fytyrës. Galaxy S9 i ri do të ketë më shumë karakteristika interesante...

Samsung Galaxy S9, zbulohen detaje të reja

Pak para prezantimit të modelit të ri të Samsung, detajet e mëtejshme janë zbuluar. Si pjesë e Kongresit Botëror të Mobilave , në fund të muajit, në Barcelonë edhe do...

POSTIME TË NDRYSHME