Manchester United ekipi evropian me më së shumti të ardhura nga sponsorët

Edhe pse ekipi anglez i futbollit, Manchester United në fushë nuk i ka punët edhe aq mirë, anglezët nga ana komerciale po del se janë duke qëndruar gogja mirë. Djajtë...

Luka Modriq shpallet futbollisti më i mirë në botë

Mesfushori Luka Modriq është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2018. Ylli i Real Madridit fitoi Ligën e Kampionëve me skuadrën e tij dhe udhëhoqi Kroacinë drejt...

UEFA Liga e Kombeve: Gjithçka që duhet të dini për kompeticionin më të ri...

Kompeticioni më i ri, Liga e Kombeve, fillon këtë javë pas Kampionatit Botëror në Rusi, i cili kaloi me përplot befasi. Në këtë artikull, mund t’i gjeni të gjitha detajet...

Messi: Me ardhjen e Ronaldos, Juventusi edhe më i fuqishëm

Ylli i Barcelonës Lionel Messi për mediat katalonjase deklaroi se Juventusi me ardhjen e Cristiano Ronaldos është bërë një nga favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve, transmeton Anadolu...

Inzagi: Dua të luaj ende

Filipo Inzagi do të debutojë ditën e sotme si trajner i Bolonjës. Shorti e ka vendosur atë përballë Spalit. Ish-sulmuesi i Milanit njihet për pasionin që ka për futbollin. Pas...

Modriqi refuzon Interin

Mesfushori i Real Madridit, Lluka Modriq ka hedhur poshtë zërat e merkatos që kanë përfolur një transferim të kroatit tek Interi. Gjatë gjithë javës së kaluar është përmendur se Modriq...

PSG-ja e kërkon Sami Khediran

Paris Saint-Germain (PSG) është vënë pas mesfushorit të Juventusit, Sami Khedira. gjermani  është në vitin e fundit të kontratës me Juven, ndërsa ardhja e Emre Can mund t’ia zvogëlojë minutat...

Zbulohet super klubi i ri i Shaqirit

Liverpooli i ka nisur bisedimet me Stoke Cityn për transferimin e Xherdan Shaqirit, përfaqësuesit kosovar të Zvicrës. Jurgen Klopp po bën përpjekje për ta transferuar Shaqirin dhe dëshiron t’ia aktivizojë...

Çdo minutë shitet një fanellë e Ronaldos

Shitja mesatare e fanellave të Juventusit me emrin e Cristiano Ronaldos është duke u shitur çdo minutë nga një në shitoret e Milanit Transaferi që i kushtojë 100 milionë torinezëve...

Historike, Kroacia në finale të Kupës së Botës

Kroacia e ka mposhtur 2-1 Anglinë pas 120 minutave lojë për të shkruar historinë, duke u kualifikuar në finale të Kupës së Botës. Ndeshjen më mirë në “Luzhniki” e nisën...

Më në fund flet Januzaj, tregon pse nuk feston me Shqiponje

Adnan Januzaj, sulmusi belg u kritikua se shënoi gol në Botëror kundër Anglisë dhe nuk e festoi me simbolin shqiptar shqiponjën. Dy lojtarët e Zvicrës me prejardhje nga Kosova, Granit...

Pogba: Messi më bën ta dua futbollin

Paul Pogba ka lavdëruar Lionel Messin pas fitores së Francë ndaj Argjentinës në Kupën e Botës. Ylli francez ka thënë se Lionel Messin e bën atë që ta dojë futbollin,...

LAJMI I FUNDIT: FIFA inicion hetim edhe ndaj Stephan Lichtsteiner për festën me shqiponjë

Stephan Lichtsteiner është lojtari i radhës nga Përfaqësuesja e Zvicrës që po hetohet nga FIFA për mënyrën e festimit në ndeshjen ndaj Serbisë. Përfaqësuesja e Zvicrës të premten ka shënuar...

Brazili dhe Argjentina kanë humbur origjinalitetin

Në çdo Botëror, Brazili dhe Argjentina hyjnë me statusin e favoritit. Madje edhe atëherë kur nuk kalojnë momente të mira. Historia me trofetë e fituar, por edhe fakti që ndër...

Gjermania rrezikon eliminimin edhe po e mposhti Korenë, ja të gjitha opsionet e grupit...

Grupi F, është një grup i komplikuar, ashtu si fitorja e Gjermanisë ndaj Suedisë. Gjermania nuk ia ka dalë ende dhe mund të mos ia dalë edhe në rast...