AAK-ja reagon ndaj sondazhit të Vetëvendosjes!

Lëvizja Vetëvendosje!, ka prezantuar një anketë të realizuar në muajin dhjetor, sipas së cilës kryeministri më i përshtatshëm për qytetarët do të ishte Albin Kurti.Ndërkaq, LVV është renditur partia...

Fatmir Limaj: Dialogu do të vazhdojë me dinamikë të re …

Bashkëkryesuesi i Delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë, Fatmir Limaj ka folur nga Brukseli, ku ka treguar për temat që priten të diskutohen në dialog, për taksen dhe...

Lluka: Gjermania partner i fuqishëm ekonomik i Kosovës

Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka, priti sot në takim delegacionin e lartë nga qeveria gjermane, kryesuar nga Thomas Silberhorn, Sekretar Shteti në Ministrinë e Mbrojtjes dhe Maria Flachsbarth,...

MKRS-ja ndau çmimet për Kinematografi

Ministri i  Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, të hënën në një ceremoni  solemne ka bërë ndarjen e çmimit vjetor për Kinematografi dhe çmimit kombëtar për Vepër Jetësore “Bekim...

Rritet në 2.4 milionë euro fondi për mbështetje të projekteve të komuniteteve joshumicë

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), Skender Reçica, ka pritur në takim grupin e deputetëve përfaqësues të komunitetit joshumicë, Veton Berisha, Emilija Rexhepi dhe Etem Arifi, me të...

Lekaj: Ministria e Infrastrukturës, e përkushtuar ndaj përgjegjësive të Integrimit Evropian

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj mori pjesë në takimin e rregullt të Këshillit Ministror për Integrim Evropian, në të cilin u diskutua zbatimi i Agjendës së Reformave Evropiane (ERA). Me...

Haradinaj e O’Connelli sot nënshkruajnë një marrëveshje të rëndësishme

Kryeministri Ramush Haradinaj dhe ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell, sot në orën 11:00 nënshkruajnë marrëveshjen e mirëkuptimit ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë...

Haradinaj: Ish-kryeministri Bajram Rexhepi ishte personifikim i humanizmit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka deklaruar se ish-kryeministri Bajram Rexhepi është personifikim i humanizmit. Në akademinë përkujtimore me rastin e njëvjetorit të vdekjes së ish-kryeministrit të...

Ministria e Infrastrukturës ndan mbi 1 milion euro për projektet rrugore të Lipjanit

Ministria e Infrastrukturës, e përfaqësuar nga zëvendësministri Rexhep Kadriu me bashkpunëtorë, të premten vizituan Lipjanin  për t’u takuar me të parin e kësaj komune, Imri Ahmeti. Përfaqësuesit e dy institucioneve...

Qindra mijëra euro zotohen për infrastrukturën rrugore të Pejës

Zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep Kadriu, të mërkurën priti në takim nënkryetarin e Komunës së Pejës, Shkumbin Gashi. Qëllimi i këtij takimi ishte nënshkrimi i memorandumit për financimin e projekteve...

KDI-ja: Kuvendi i Kosovës nuk duhet të krijojë shpenzime të panevojshme

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka reaguar për shpenzimet e Kuvendit të Republikës së Kosovës për tremujorin e parë të këtij vitit. Sipas këtij instituti, Kuvendi i Kosovës duhet të...

Pacolli, Dua Lipës “Nuk të bën profet fshati yt”

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, ka komentuar pjesëmarrjen e qytetarëve në koncertin e këngëtares Dua  Lipa në Prishtinë. Ai ka thënë se...

Rreth 430 mijë euro për projektet rrugore të Kaçanikut

Zëvendësministri i Infrastrukturës Rexhep Kadriu të martën priti në takim kryetarin e komunës së  Kaçanikut Besim Ilazi, me ç’rast nënshkruan memorandumet dhe ankeset që kapin vlerën e 429,180 euro. Në...

Haradinaj: Hasan Prishtina ishte vizionar i kombit shqiptar

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka përkujtuar veprimtarin e çështjes kombëtare shqiptare, Hasan Prishtina, me rastin e 85-vjetorit të vrasjes së tij. Haradinaj ka thënë se Hasan Prishtina është frymëzues...

Kosova dhe Shqipëria pëlqejnë më së shumti kancelaren Merkel

Gallup International ka realizuar anketën e vitit 2018 në lidhje me vlerësimet që kanë qytetarët e 55 shteteve për udhëheqësit botëror. Të anketuarit janë pyetur nëse kanë mendim negativ apo...