Mensuri&Bujari e kallin Pranverën me ‘Zjarr Zjarr’

Mensuri&Bujari e kallin Pranverën me 'Zjarr Zjarr' Këngëtari i njohur nga Maqedonia Mensur Kadriu kësaj radhe ka ardhur me një bashkëpunim të ri me këngëtarin Bujar Preteni. Ata kanë publikuar...

5 arsyet më të zakonshme se pse njerëzit qëndrojnë në marrëdhënie të vështira…

Vetëbesimi i ulët Një nga arsyet që dikush mund të qëndrojë në një marrëdhënie, e cila nuk është më e lumtur ose e shëndetshme, mund të jetë sepse ata...

Dua Lipa: Prishtina jeme sa shumë të du

Këngëtarja kosovare Dua Lipa, ka shprehur falënderime të shumta për gjithë ata që mbrëmë ishin të pranishëm në festivalin “Sunny Hill” i cili u mbajt në parkun “Gërmia” në...

Përgjigju këtyre 12 pyetjeve dhe do zbulosh veten tënde

Nëse pyet dikë se çfarë është përkufizimi i lumturisë, përgjigjja ka të ngjarë të ndryshojë nga personi që ka në krah. Ka gjëra që kanë dëshmuar se na sjellin...

Si t’i shpëtoj vetmisë? Disa këshilla

Krijo vetëbesim Respektimi dhe pëlqimi i vetes është një hap i rëndësishëm që duhet marrë, në mënyrë që të ndërtosh marrëdhënie shoqërore të shëndetshme dhe jetëgjata. Mendo për vlera...

11 gabime që i bëni përditë në punë. Dhe që mund t’i shmangni

Ju mund të mendoni se “punonjësi i përsosur” punon pa pushim, kontrollon vazhdimisht emailet dhe nuk pushon asnjëherë apo nuk merr pushimet. Por ky është perceptim i gabuar. Në...

Gjumi i drekës – Dëmton apo shëron …?

Gjumi i pasdites pushon trurin dhe përmirëson funksionet e kujtesës, ka dëshmuar një hulumtim i ri. Mirëpo, ky studim në fakt vërteton se është e dobishme të flihet, por...

Njerëzit që e pëlqejnë vetminë, kanë këto 6 tipare të veçanta

Të shijosh kohën të cilën e kalon vetëm dhe të ndjehesh i vetmuar, janë dy fenomene të ndryshme. Ti mund të jesh i rrethuar nga njerëz dhe të ndihesh...

3 situatat e vështira që kalojnë të gjitha çiftet

Sa herë ju ka ndodhur që teksa lexoni formula të gatshme dashurie në rrjetet sociale, apo në blogjet rozë ku çdo gjë duket si një pasazh i shkëputur nga...

Jo gjithmonë dashuria që japim, na kthehet mbrapsht me dashuri…

Jetojmë në një botë egoiste. Në kohët e sotme, ndjenjat e vërteta barazohen me interesin dhe ato përdoren për të arritur atje ku dëshirohet. Kështu ndodh gjithmonë. Pse mendoni...

Tipare të njerëzve që kanë varësi nga negativiteti. Kujdes, mos jeni edhe ju?

Shqetësohen për budallallëqe Njerëzit që kanë varësi nga negativiteti humbasin në një gotë ujë. Nëse thyhet një pjatë, për ta është dramë stratosferike, që pak ndonjë ore do e zëvendësojnë...

Dashurohemi vetëm tri herë në jetë dhe në secilën herë, për një arsye të...

Në jetë njohim shumë njerëz, por vetëm me disa arrijmë të provojmë një ndjesi ndryshe, atë që të gjithë e quajnë dashuri. Sot nuk duam të shpjegojmë se çfarë...

Blero e vlerëson lartë Afronën

Këngëtari Blerim Muharremi dhe modelja Afrona Dika po shijojnë momente të mira në lidhjen e tyre. Ata udhëtojnë shpesh në vende të ndryshme të botës, shkruan Bota sot. Së fundmi...

A ka pasur ftesë për koncert të pavarësisë Dua Lipa, ja çfarë thotë ajo!?

“Të gjitha diskutimet që i kemi bërë për ardhjen e mundshme të Duas në Prishtinë kanë qenë lidhur me kohën dhe orarin e saj, por edhe këto biseda kanë qenë...

Kërcimi i Ritës me “Shotën” trend në YouTube, videon e poston edhe grimeri i...

Dje rreth orës 13:00, këngëtarja kosovare me famë botërore, Rita Ora arriti në Kosovë. Pas konferencës për medie, takimit me kryeministrin Haradinaj dhe takimet e tjera që kishte, Rita mbajti...