Rrëfimi i patreguar i dajës së Adem Jasharit! Ademi deshi të vinte në Llaushë...

Njëri nga vëllezërit e familjes Geci nga Llausha e Skenderajit, Nehat Geci, ish ushtar i UÇK-së, dhe njëri nga truprojat e Ibrahim Rugovës, gjer në vdekje të presidentit ka...

Siri, 146 civilë të vrarë pavarësisht vendimit të KS-OKB

Mes datave 25 shkurt dhe 2 mars në Siri, përkundër vendimit të KS-OKB-së për "armëpushim humanitar" janë vrarë 146 civilë. Mes datave 25 shkurt dhe 2 mars në Siri, përkundër...

Ku përfundoi thesari i Gedafit? Dhe kujt i shkojnë interesat (me miliarda)?

Ku ka përfunduar thesari i Gadafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qarkullon shifra e një pasurie...

Australi – punë me 5 mijë euro në muaj …

Australia është një nga shtetet që ofron kushtet më të mira të punës dhe për më tepër ka peizazhe të mrekullueshme dhe njihet si vendi i dytë në botë...

Irani, Arabia Saudite, Rusia, SHBA dhe Turqia: Çfarë po ndodh realisht me luftën e...

Në luftën e Sirisë janë përfshirë shumë vende të tjera – jo vetëm regjimi i Assadit dhe kundërshtarët e tij. Interesa të tyre kanë edhe Irani, Arabia Saudite, Rusia,...

Pavarësisht borës, të gjitha rrugët në Kosovë janë të kalueshme!

  Të reshurat e fundit të borës kanë vështirësuar qarkullimin e automjeteve në komunikacion. Por pavarësisht telasheve, të gjitha rrugët në vend janë të kalueshme. Këtë e ka konfirmuar zëvendësministri i Infrastrukturës, Rexhep...

Alarm për bombë, evakuohet stacioni i trenit në Berlin

Një stacion hekurudhor në qendër të Berlinit është evakuuar pas zbulimit të një pakoje të dyshimtë. Paketa u gjet në një nga platformat në stacionin Ostbahnhof rreth orës 11:10 të...

Shansi i fundit për liberalizimin e vizave

Qeveria e Kosovës e procedoi për miratim në Kuvend, ligjin e demarkacionit me Malin e Zi, së bashku me marrëveshjen për përmirësime të mundshme të vijës kufitare. Kryeministri i Kosovës...

Në Iran u arrestua edhe një grua që protestoi kundër shamisë

Në Iran është arrestuar një grua, e cila ka protestuar në mënyrë paqësore kundër mbulesës së detyrueshme. Në një video të shkarkuar në YouTube, gruaja duket duke qëndruar mbi një...

Johnny Depp film për bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë në luftën e Kosovës

Skenari i këtij filmi prek vuajtjet e viktimave dhe faktet e një katastrofe mjedisore si pasoj të uraniumit që është përdorurën ato bomba. Ky film pritet të ketë kritika...

Trump: FBI u përqendrua te Rusia, neglizhoi sulmuesin e Floridas

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sulmoi FBI-në dhe ligjvënësit që hetojnë ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016, duke thënë se ata...

Tensione të reja SHBA-Rusi

Një juri e madhe federale që heton ndërhyrjen ruse në zgjedhjet e vitit 2016 paditi 13 shtetas rusë, përfshirë 12 punonjës të një kompanie në Shën Petersburg, me bazë...

Pse Facebook po ju shkatërron lidhjen ?!!!

Facebook është padyshim media më e përdorur sociale. Shumë njerëz kalojnë një pjesë të madhe të kohës, aty dhe madje edhe informohen për aktualitetin falë tij. Mirë po pavarësisht...

“Serbia po tregohet edhe më dinake se sa ‘Gjarpri’ në dialog”

Zyrtari i LDK-së, Bajram Gecaj në një postim të tij në Facebook ka folur rreth çështjeve aktuale në vend, duke u fokusuar më tepër tek dialogu me Serbinë. Gecaj thotë...

SHBA Testi i raketës së re masive të kompanisë spacex

Kompania SpaceX e ka testuar një raketë të re masive, që është njëra nga më të mëdhatë, e cila është lansuar gjatë disa dekadave dhe më e madhja e...