“Messenger Kids” aplikacioni i ri nga Facebook për fëmijë.

“Messenger Kids” një risi për përdoruesit e rinj nën moshën 13-vjec. Aplikacioni do të jetë një mjet komunikim për fëmijët, me i sigurtë në rrjetin social dhe nën kontrollin...

Policia e Kosovës demanton mediet serbe

Policia e Kosovës ka reaguar lidhur me disa shkrime në mediet, kryesisht ato serbe, të cilat “kanë shkruar se në Llapna Sellë janë shoqëruar shqiptarë, të cilëve iu janë...

Irani, Arabia Saudite, Rusia, SHBA dhe Turqia: Çfarë po ndodh realisht me luftën e...

Në luftën e Sirisë janë përfshirë shumë vende të tjera – jo vetëm regjimi i Assadit dhe kundërshtarët e tij. Interesa të tyre kanë edhe Irani, Arabia Saudite, Rusia,...

Ekonomitë e Maqedonisë dhe Kosovës thirrje që “sa më shpejtë” të kryhet autostrada

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiçi dhe ai i Odës Ekonomike të Maqedonisë, Branko Azeski, nga dalja e pjesës tashmë të përfunduar të autostradës që lidh Prishtinën...

Filmat më të mire në 2017 (Video) …

King Arthur: Legend of the Sword https://youtu.be/6rbPTQIdjmY BLADE RUNNER 2049 https://youtu.be/dZOaI_Fn5o4 PASSENGERS https://youtu.be/7BWWWQzTpNU John Wick: Chapter 2 https://youtu.be/ChpLV9AMqm4 Get Out https://youtu.be/DzfpyUB60YY Logan https://youtu.be/gbug3zTm3Ws THE BEGUILED https://youtu.be/jtSGSLHV0zA City of Ghosts https://youtu.be/jBeqGcMaC-A

Departamenti i Shtetit paralajmëron shtetasit amerikanë të kenë kujdes nga sulmet terroriste / Rusi...

Departamenti i Shtetit ka nxjerrë paralajmërim për shtetasit amerikanë që të shmangin planet për turizëm në Rusi, pasi mund të bëhen objekt “terrorizmi ose ngacmimesh”. Udhëzimi doli sot, ndërkohë që...

Pse festohet Viti i Ri …

  1 janari, që ne e njohim si ditën e parë të vitit, është dita e parë e kalendarit gregorian, që në Europë përdoret prej më shumë se 420 vjetësh....

Pse Facebook po ju shkatërron lidhjen ?!!!

Facebook është padyshim media më e përdorur sociale. Shumë njerëz kalojnë një pjesë të madhe të kohës, aty dhe madje edhe informohen për aktualitetin falë tij. Mirë po pavarësisht...

28 Nëntori 105 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë

105 vjet nga ngritja e flamurit kombëtar dhe krijimi i shtetit shqiptar. Rëndësia e kësaj date është se me 28 Nëntor 1912, Ismail Qemali në Vlorë e ngriti Flamurin...

A do të vazhdojë evoluimi?!

Nëse Charles Darwin do te ishte gjalle, ndoshta pyetja e “National Geographic” do të kishte marrë një përgjigje. Rrjeti televiziv analizon evoluimin e qenieve njerëzore dhe ngre pyetjen; njerëzimi...

Kërcënimi i Erdogan: Hapat e kancelarit austriak do ta çojnë botën në një kryqëzatë...

Pas njoftimit të Austrisë për mbylljen e xhamive Presidenti turk Erdogan paralajmëroi se Turqia do të kundërpërgjigjet. Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e kritikoi ashpër qeverinë austriake për planet për...

Siri, 146 civilë të vrarë pavarësisht vendimit të KS-OKB

Mes datave 25 shkurt dhe 2 mars në Siri, përkundër vendimit të KS-OKB-së për "armëpushim humanitar" janë vrarë 146 civilë. Mes datave 25 shkurt dhe 2 mars në Siri, përkundër...

Facebook është në telashe

Facebook, kolosi prej dy miliardë përdoruesish që pikërisht mbi të dhënat i ka ngritur themelet e tij, ndodhet përballë një vështirësie ligjore që mund të shkaktojë një efekt domino...

Ku përfundoi thesari i Gedafit? Dhe kujt i shkojnë interesat (me miliarda)?

Ku ka përfunduar thesari i Gadafit? Askush nuk e di me saktësi, po kështu askush nuk e di se sa është shuma, edhe pse qarkullon shifra e një pasurie...

Bateritë e Tesla arrijnë dhe furnizojnë një qytet me energji elektrike

Sistemi i madh i baterive që shërbejnë për parandalimin e çrregullimeve dhe furnizimin me rrymë, si dhe për stabilizimin e sistemit elektro-energjetik, është lëshuar në punë këtë javë në...