Audi R8 e re përshkon 0-100 km/h në 3.2 sekond

Kanë kaluar dy muaj që kur Audi prezantoi modelin e 2019-ës të Audi R8 dhe titullin e ri “Performance” për të zëvendësuar atë “Plus.” Me emrin e ri vinë edhe...

25 Veturat më të shtrenjta të shitura ndonjëherë në ankand (FOTO)

25. 1933 Alfa Romeo 8C 2300 Monza   $6.71 Million 24. 1962 Ferrari 250 LM  $6.979 Million 23. 1959 Ferrari 250 LWB California Spider Competizione $7.26 Million 22. 1904 Rolls-Royce 10hp Two-Seater ...

Rikthehet makina legjendare e James Bond

Aston Martin planifikon të rivendosë prodhimin e modelit origjinal DB5 që u përvetësua në filma rreth agjentit sekret britanik 007 më shumë se gjysmë shekulli më parë. Aston Martin DB5...

Alfa Romeo 8C do të ketë më shumë fuqi se sa Ferrari 812 Superfas

Detaje të reja për hibridin e ri italian Alfa Romeo, që do të jetë më i shpejtë se bashkëvendasi nga Ferrari Lutjet e entuziastët janë dëgjuar nga Alfa Romeo, që...

Land Rover “freskon” të gjitha modelet

Jaguar Land Rover britanik do të "freskojë" të gjitha modelet e saj në gjashtë vitet e ardhshme, ndërkohë, kompania në pronësi të Indisë do të prezantojë edhe katër modele...

Mercedes me gjeneratën e re të klasës B

Kompania gjermane e veturave është duke përgatitur gjeneratën e tretë të klasës B, me elemente elegante të marra nga klasa e re A. Makina në foto ka një trup të...

Del në shitje ‘tanku’ për përdorim privat, i lejuar edhe për rrugë

Ka dalë në shitje makina SUV që është e lejuar edhe për rrugë, e cila i reziston plumbave, si dhe mund të lëshojë dritë aq të fuqishme sa të...

Arabia Saudite e interesuar ta blejë kompaninë Tesla

Elon Musk po dëshiron ta privatizojë kompaninë Tesla dhe për këtë i duhet para, ndërsa është e pa pritshme se kush iu paraqit si bashkëpunëtor Gjatë javës së kaluar, mësuam...

Sa kushton imitimi kinez i Lamborghini Urus … (FOTO)

Ditë më parë kemi parë prezantimin e Huansu C60, që është imitimi identik i Lamborghini Urus. Megjithëse kopjet kineze nuk janë shumë të dëshirueshme, ky ekzemplar nuk duket aq keq...

Volvo rrit prodhimin e këti modeli (XC40) pas suksesit të madh .

Si asnjëherë më parë një fuoristradë e prodhuar nga Volvo është cilësuar si vetura më e mirë e vitit. Kjo është arritur në 2018-ën falë suksesit të modelit XC40,...

Bugati prodhon modelin e 100-të të “Chiron”

Marka e automjeteve super sportive “Bugatti” prodhoi ekzemplarin e 100 të modelit të tij “Chiron”, duke arritur kështu një të pestën e objektivit të parashikuar për këtë monstër me...

Audi RS5 në version Sportback

Vitin e kaluar në panairin e veturave në Gjenevë, Audi ka prezantuar modelin e ri RS5 në version Coupe, ndërsa tani ajo ka vendosur që të zgjerojë gamën e...

BMW X5 M me 750 kuajfuqi

Kompania e njohur G-Power për panairin e sivjetmë të veturave në Esen ka përgatitur versionin e përforcuar të modelit të famshëm të BWM-së, X5 M. G-Power, motorin e këtij BMW...

Porsche Panamera Turbo Sport Turismo 2018

Porsche mund të njihet për veturat e veta sportive, por tani brendi po ofron edhe një model më bombastik se kurrë deri më tani. Një model krejt i ri "Cayenne"...

Nissan ndërron gomat me ski !!! :O

Nissan ka zbuluar konceptet e makinave të reja, 370Zki dhe Armada Snow Patrol, disa ditë përpara Panairit të Çikagos. Mjetet janë menduar për terrene me dëborë. Ato janë frymëzuar nga 370Z,...