Torte mozaiku

Torte mozaiku
Hapat
1
Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni.

2
Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së bashku me lajthisë.

3
E shtrijmë foljën streç dhe e gjithë përzierjën e vendosim në folje, e mbyllim mirë foljën dhe e vëmë në frigorifer për ngrirje rreth 2 orë.

4
E marrim nga frigoriferi tortën dhe përmbi ia derdhim çokollatën e shkrirë.

5
Ju bëftë mirë!