Çdo minutë shitet një fanellë e Ronaldos

Shitja mesatare e fanellave të Juventusit me emrin e Cristiano Ronaldos është duke u shitur çdo minutë nga një në shitoret e Milanit

Transaferi që i kushtojë 100 milionë torinezëve do të paguhet më rrogë 30 milionë euro në vit, por duket se ja ka vlejtur pasi që është duke sjellur të ardhura të mëdha për Juventusin, transmeton GazetaExpress

Sipas TuttoJuve, ka radhë të gjata në dyqanin e Juventusit në Milano, veçanërisht pasi që faqet online ranë dhe mezi po kthehen online.

Raportohet se Bianconeri janë duke shitur mesatarisht një fanellë për minutë të Cristiano Ronaldos që nga ora 10 e mëngjesit kur është hapur dyqani. /GazetaExpress/