Tifozi i Messit gjendet i vdekur, u zhduk pas humbjes së Argjentinës nga Kroacia

Dyshimet paraprake të vdekjes së tij po lidhen ngushtë me humjen dramatike të Argjentinës kundër Kroacisë ku mund të flitet për një vetëvrasje.

Trupi i një tifozi 30-vjeçar të Lionel Messit, është gjetur i pajetë në brigjet e një lumi sot në mëngjes.

Bëhet fjalë për Dinu Alex, me origjinë nga India dhe mësohet se rezultonte i zhdukur që prëj humbjes së Argjentinës në përballjen me Kroacinë të ejten e kaluar.

Alex njihej si një tifoz i “çmendur” i Lionel Messit dhe u kishte thënë kolegëve para ndeshjes se Argjentina do të fitonte dhe se heroi i tij do të shënonte

Për këtë arsye dyshimet paraprake të vdekjes së tij po lidhen ngushtë me humbjen dramatike të Argjentinës kundër Kroacisë ku mund të flitet për një vetëvrasje.