Zidane jep një deklaratë të fortë pas fitores ndaj Valencias

Trajneri i Real Madrizit Zinedine Zidane është ndalur të flas para gazetarëve pasi e pa skuadrën e tij duke triumfuar bindshëm me rezultat 1-4 ndaj Valencias në La Liga.

“Unë do të kontestohem gjithmonë, çdo ditë, por unë nuk do të ndryshoj,” shpjegoi ai në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

“Unë do të vazhdoj të punoj ashtu siç jam duke bërë. Ne jemi fizikisht shumë mirë, nganjëherë është më psikologjike sesa fizike Jam shumë i lumtur me punën tonë; Ne e merituam fitoren, sidomos për fillimin tonë në ndeshje. Gjëja më e mirë në futboll është se ju keni aq shumë ndeshje. Situata ishte e vështirë dhe ne luajtëm me shumë personalitet. Ne do të vazhdojmë të luftojmë sepse ka ende shumë deri në fund të sezonit “, përfundoi ai.