ARTIKUJT E FUNDIT

Luka Modriq shpallet futbollisti më i mirë në botë

Mesfushori Luka Modriq është shpallur futbollisti më i mirë në botë për vitin 2018. Ylli i Real Madridit fitoi Ligën e Kampionëve me skuadrën e tij dhe udhëhoqi Kroacinë drejt...

UEFA Liga e Kombeve: Gjithçka që duhet të dini për kompeticionin më të ri...

Kompeticioni më i ri, Liga e Kombeve, fillon këtë javë pas Kampionatit Botëror në Rusi, i cili kaloi me përplot befasi. Në këtë artikull, mund t’i gjeni të gjitha detajet...

Haradinaj: FSK është e gatshme për procesin e tranzicionit në ushtri

“Është nder të ju kemi sot. Shërbimi juaj në Kosovë është investim afatgjatë. Është e rëndësishme që të jemi bashkë në të gjitha proceset për vendin dhe rajonin”, kështu...

Torte mozaiku

Torte mozaiku Hapat 1 Në një enë të thellë e derdhni qumështin, sheqer pluhurin, kakaon, gjalpin e shkrini dhe i përzieni. 2 Biskotat i thejmë në copa të vogla, ia shtojmë përzierjës së...

Facebook dhe Instagram bien nga sistemi

Dy prej rrjeteve më të mëdha sociale në botë, Facebook dhe Instagram, kanë rënë nga sistemi në natën e së hënës. Sipas raportimeve të fundit, Facebook dhe Instagram, kanë rënë...

Messi: Me ardhjen e Ronaldos, Juventusi edhe më i fuqishëm

Ylli i Barcelonës Lionel Messi për mediat katalonjase deklaroi se Juventusi me ardhjen e Cristiano Ronaldos është bërë një nga favoritët për të fituar Ligën e Kampionëve, transmeton Anadolu...